про компанію
mansana
(044)592-69-05
Печерська - мапа проїзду
(044)331-38-78
Осокорки - мапа проїзду
/
/
/
Хаммамет

Тури в Хаммамет із Києва, відпочинок в Хаммамет

Хаммамет лежить в 65 км від столиці країни - Тунісу. З одного боку місто оточене апельсиновими, лимонними і гранатовими гаями, а з іншого - омивається Середземним морем. Курорт Хаммамет розташований на березі затоки з такою ж назвою. Найвідвідуваніший курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом (середньомісячна зимова температура - 12,2 градусів за Цельсієм).

Початок сьогоднішньої популярності цього міста було покладено в 1920 році, коли тут оселилися люди західної богеми. Однак ще римляни оцінили принади цього куточка. Від розвиненої колонії, початок якої було покладено в 179 році н.е. римським правителем Салвіусом Юліанусом, не залишилося практично нічого.

Назва міста в цей період звучала як Путпут, Пудпут або Пуппут і була змінена арабами на Хаммамет, що означає "місце для купання". Місто було важливим стратегічним пунктом, тому що розташований між двома глибокими затоками. Перші фортифікації були побудовані тут в 904 році.

Хаммамет пережив вторгнення нормандців, був захоплений хафсітамі, вів війни з іспанцями і корсарами. Хаммамет був обложений Драгутом в 1560 році після тривалої і безуспішною блокади Андреа Доріа. У 1602 році гарнізон фортеці попався на обман в стилі знаменитого "троянського коня", коли 300 висадилися мальтійських лицарів переодяглися мусульманами і увійшли в Хаммамет, награючи на арабських дудочках і барабанах, в результаті чого місто було повністю розграбований. Коли в 1605 році мусульманське населення дізналися про наближення десяти галеонів з Мальти і Сицилії, городяни кинулися бігти, але старого не забули і, пославши сто воїнів під покровом ночі, знищили в помсту 1100 легіонерів.

Пізніше Хаммамет став відомий в Європі як "Магометта" або "Ля Магомет".

Зіграло місто і свою роль в першій громадянській війні Тунісу, коли в 1673 році під час повстання проти Бей Мурада I заколот очолив Хадж Алі Лаз відступив в Хаммамет, де і був убитий і похований в казбі.

У 1881 році, коли Хаммамет був узятий французами без всякого опору городян, місто все-таки і тут здобуло свою невелику перемогу в типово арабському стилі: командував французькими військами капітан Бордье був настільки зачарований цим місцем, що вийшов у відставку і оселився в місті. В кінці 1920-х років румунів Жорж Себастьян відкрив для себе Хаммамет і збудував там віллу в мавританському стилі. Він запросив туди своїх друзів, художників, зірок. Коли приїхав до нього великий архітектор Франк Ллойд Райт, він назвав цей будинок найкрасивішим з коли-небудь побачених ним. Тоді всі кинулися в Хаммамет помилуватися цим дивом, а інші сильні світу цього побудували там подібні вілли. Так почалася історія цього курорту, де палаци вздовж узбережжя по колишньому блищать красою, а блакитне небо відбивається в басейнах.
 
На цьому курорті туристів чекають комфортабельні готелі, нічні клуби, дискотеки. Хаммамет є також міжнародним культурним центром. Тут проходять численні музичні та театралізовані вистави. Стара фортеця на самому березі моря охороняє численні розкішні готелі, розташовані серед апельсинових, лимонних, жасминовий гаїв і садів!

Одна з головних визначних пам'яток міста - стара частина, Медіна (XV століття). З сигнальної вежі Касба відкривається вид на все місто й околиці. Була побудована в 904 г і пов'язана з ім'ям еміра аглабітов Ібрахіма II. Сьогоднішнім виглядом чотирикутної форми та розміром (300х100 м.) Медіна зобов'язана хафсітскому правителю Абу Закарії, який не тільки перебудував стіни, але й збудував Велику Мечеть в 1236 році. З трьох наявних воріт Баб ель-Сук (Ринкові Ворота) були відкриті для невірних в 1881 році. Відразу за воротами розташований ринок і Велика Мечеть, до якої приймач Абу Закарії Абу Амр Отман в кінці XV століття прилаштував мінарет.

Реставраційні роботи 1978-79 рр. відновили зовнішній вигляд комплексу. У казбу можна потрапити або через ринок, або через Баб ель-Бахар (Морські Ворота), з яких відкривається дуже живописний вид на пляж і рибальські човни.

До визначних пам'яток Хаммамета також відноситься побудований в 20 рр. минулого століття дуже красивий будинок Георга Себастіана. Його прикрашають кипарисові дерева, басейн оточений колонами, а спальні античні дзеркала і римські ванни. В саду розташований римський театр, де щорічно проводиться Міжнародний фестиваль мистецтв. У будинку змінилося кілька господарів, після чого тут був заснований Міжнародний Культурний Центр.

Пам'ятки Хаммамета


Медіна Хаммамета - його головна історична пам'ятка. Комплекс був побудований в 904 р. Сьогодні він являє собою чотирикутну будівлю (300 х 100 м.) з Великою Мечеттю і ринком, куди можна увійти через одні з чотирьох воріт.

Поруч з Медіною знаходиться колишня усипальня Сиди Бу Хадіду, де тепер знаходиться-кафе "Туніс марабутов".

До визначних пам'яток Хаммамета також відноситься побудований в 20 рр. минулого століття дуже красивий будинок Георга Себастіана. Його прикрашають кипарисові дерева, басейн оточений колонами, а спальні античні дзеркала і римські ванни. В саду розташований римський театр, де щорічно проводиться Міжнародний фестиваль мистецтв.
 
Всі тури та відпочинок »

надішліть нам ЗАПИТ